Dhunoi të bijën, procedohet në gjendje të lirë nëna 34-vjeçare në Korçë

81
Sigal

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec ndaluan shtetasin në kërkim J. P., 29 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec, pasi Gjykata e Apelit Korçë, me vendimin e datës 28.04.2022, e ka dënuar me 2 muaj burgim, për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasen M. M., 34 vjeçe, banuese në Korçë, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi dyshohet se në banesë ka ushtruar dhunë fizike ndaj vajzës së saj.

Materialet i kaluan prokurorive të rretheve gjyqësore Pogradec dhe Korçë, për veprime të mëtejshme.