Vasili: Fakte monstruoze, që ulerijnë për rrëmbimin e Gjykatës Kushtetuese nga rilindja! (Dokumente)

130

Pas konferencës së jashtëzakonshme që u zhvillua sot në Presidencë, ku u publikuan fakte të reja për grushtin e shtetit të Rilindjes, për të kapur Gjykatën Kushtetuese, vjen reagimi i nënkryetarit të LSI, Petrit Vasilit ku shprehet se dokumentetet e publikuara nga Presidenti janë një dëshmi shumë e rëndë e kapjes monstruoze të shtetit si kurrë ndonjëherë në këto tridhjetë vite pluralizëm.

Ja postimi i plotë i Vasilit

Fakte monstruoze, qe ulerijne per rrembimin e Gjykates Kushtetuese nga rilindja!(Dokumente)

Dokumentetet e publikuara nga Presidenti jane nje deshmi shume e rende e kapjes monstruoze te shtetit si kurre ndonjehere ne keto tridhjete vite pluralizem.

Ku eshte prokuroria dhe policia???

Ku jane fshehur?

Ku eshte SPAK?

Apo po kerkon se ku do ta degdise dosjen.

Apo presin urdherat e Edi Rames.

Apo po kerkojne ndonje fshatar ta arrestojne se ka bere ndonje mur pa leje dhe ta japin ne 20 televizione dhe 200 portale sikur zune armikun e shekullit.

Ndersa horrave ne parlament e ministri te drejtesise, qe e shnderruan shtetin ne mafie ju bejne fresk dhe u ferkojne kurrizin.

Ku eshte pra reforma ne drejtesi???

Turp.

Shihini provat uleritese(dokumente) te rrembimit te shtetit nga banditet e qeverise.