Ballina Etiketimet Ilir meta

Etiketim: ilir meta

Presidenti Meta uron Pernaskën: Gëzuar ditëlindjen “bomberi” i Dinamos

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, uron ditëlindjen Ilir Pernaskës me rastin e 69-vjetorit të lindjes.Nëpërmjet një statusi në faqen zyrtare të tij në Facebook,...

Presidenti Meta: Mirënjohje Hungarisë për ndihmën bujare ndaj vendit tonë kundër...

Presidenti Ilir Meta ka falenderuar Hungarinë për ndihmën që ka sjellë në Shqipëri për ekipet mjekësore. “Mirënjohje Hungarisë mike dhe aleate të përhershme të...

Presidenti Meta: Duhet të ketë më shumë testime për koronavirusin!

Në një intervistë për emisionin “Tempora”, kreu i shtetit Ilir Meta, foli mbi situatën e pandemisë së koronavirusit në vendin tonë dhe kërkoi rritjen...

Presidenti Meta: Disa vende të caktuara kanë shfaqur pengesa burokratike për...

Presidenti Ilir Meta është shprehur se shumë vende disa vende kanë shfaqur pengesa burokratike për kthimin e shqiptarëve. Përmes një lidhje direkte me emisionin “Tempora”...

Kryebashkiakët e komuniteteve arbëreshë falenderojnë Presidentin Meta

Dërgimi i 30 mjekëve nga Shqipëria në Itali për emergjencën koronavirus ka bërë më krenar se kurrë përfaqësuesit e komunitetit arbëresh në këtë vend. Kryetarët...

Presidenti Meta: Optimist për integrimin e Shqipërisë në BE

“Shqipëria ka nisur para një kohe të gjatë procesin e integrimit europian. Unë jam optimist se do të jemi në gjendje të vazhdojmë në...

Coronavirus/ Presidenti i Shqipërisë: Periudhë e vështirë, megjithatë Europa ka kaluar...

Intervista e Presidentit Meta për agjencinë italiane të lajmeve ADN Kronos me seli në Belgjikë Bashkimi Europian momentalisht po përjeton një periudhë të shënjuar nga...

Presidenti Meta: Mirënjohje dhe krenari për 30 mjekët dhe infermierët tanë,...

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur sot ekipin mjekësor nga Shqipëria që do të ndihmojnë Italinë në përballimin e situatës së koronavirusit. Përmes një mesazhi në...

Presidenti Meta flet për dialogun me Serbinë: Transferimi i përgjegjësive lejon...

Presidenti Ilir Meta thotë se transferimi i përgjegjësive nga një palë tek një palë tjetër mund të dobësojë pozitat e Kosovës në dialogun me...

Rama: Në bashkëpunim me Presidentin Meta po planifikojmë të rikthejmë shqiptarët...

Përmes një video live, kryeministri Edi Rama, njoftoi se në bashkëpunim edhe me Presidentin Ilir Meta po përgatitet rikthimi në atdhe i të gjithë...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS