Ballina Etiketimet Ilir meta

Etiketim: ilir meta

Presidenti Meta uron mirëmëngjes nga Lezha e Beslidhjes së Skënderbeut

Presidenti i vendit, Ilir Meta u ka uruar mirëmëngjes shqiptarëve me një foto nga qyteti i Lezhës ku ai ndodhet këtë të diel, teksa...

Presidenti Meta: Vëllazërore e bukur, fituan vlerat më të mira sportive

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte i pranishëm pasditen e sotme në vëllazëroren mes Shqipërisë dhe Kosovës, që do të fitohej 2-1 nga kuqezinjtë...

Presidenti Meta: Koha të bashkohemi për të shembur çdo mur që...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta thotë se ka ardhur koha të bashkohemi për të shembur çdo mur që na ndan sot nga Europa. Këtë...

Presidenti Meta reagon për sulmin në Vjenë: Mbështetje për aleatët tanë...

Presidenti Ilir Meta ka shprehur mbështetjen dhe keqardhjen ndaj sulmit terrorist që ka ndodhur sonte në Vjenë. Nga ky sulm mbetën të vrarë 7...

Presidenti vlerëson bashkëshorten e Ambasadorit të Kuvajtit në Shqipëri: Për merita...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vlerësuar bashkëshorten e Ambasadorit të Kuvajtit në Shqipëri, Ebtisam Nasser Ibrahim Al-Houti për merita të veçanta civile. ”Për kontributin...

Presidenti Meta uron Pernaskën: Gëzuar ditëlindjen “bomberi” i Dinamos

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, uron ditëlindjen Ilir Pernaskës me rastin e 69-vjetorit të lindjes.Nëpërmjet një statusi në faqen zyrtare të tij në Facebook,...

Presidenti Meta: Mirënjohje Hungarisë për ndihmën bujare ndaj vendit tonë kundër...

Presidenti Ilir Meta ka falenderuar Hungarinë për ndihmën që ka sjellë në Shqipëri për ekipet mjekësore. “Mirënjohje Hungarisë mike dhe aleate të përhershme të...

Presidenti Meta: Duhet të ketë më shumë testime për koronavirusin!

Në një intervistë për emisionin “Tempora”, kreu i shtetit Ilir Meta, foli mbi situatën e pandemisë së koronavirusit në vendin tonë dhe kërkoi rritjen...

Presidenti Meta: Disa vende të caktuara kanë shfaqur pengesa burokratike për...

Presidenti Ilir Meta është shprehur se shumë vende disa vende kanë shfaqur pengesa burokratike për kthimin e shqiptarëve. Përmes një lidhje direkte me emisionin “Tempora”...

Kryebashkiakët e komuniteteve arbëreshë falenderojnë Presidentin Meta

Dërgimi i 30 mjekëve nga Shqipëria në Itali për emergjencën koronavirus ka bërë më krenar se kurrë përfaqësuesit e komunitetit arbëresh në këtë vend. Kryetarët...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS