Ballina Etiketimet Ilir meta

Etiketim: ilir meta

Presidenti Meta: Duhet të ketë më shumë testime për koronavirusin!

Në një intervistë për emisionin “Tempora”, kreu i shtetit Ilir Meta, foli mbi situatën e pandemisë së koronavirusit në vendin tonë dhe kërkoi rritjen...

Presidenti Meta: Disa vende të caktuara kanë shfaqur pengesa burokratike për...

Presidenti Ilir Meta është shprehur se shumë vende disa vende kanë shfaqur pengesa burokratike për kthimin e shqiptarëve. Përmes një lidhje direkte me emisionin “Tempora”...

Kryebashkiakët e komuniteteve arbëreshë falenderojnë Presidentin Meta

Dërgimi i 30 mjekëve nga Shqipëria në Itali për emergjencën koronavirus ka bërë më krenar se kurrë përfaqësuesit e komunitetit arbëresh në këtë vend. Kryetarët...

Presidenti Meta: Optimist për integrimin e Shqipërisë në BE

“Shqipëria ka nisur para një kohe të gjatë procesin e integrimit europian. Unë jam optimist se do të jemi në gjendje të vazhdojmë në...

Coronavirus/ Presidenti i Shqipërisë: Periudhë e vështirë, megjithatë Europa ka kaluar...

Intervista e Presidentit Meta për agjencinë italiane të lajmeve ADN Kronos me seli në Belgjikë Bashkimi Europian momentalisht po përjeton një periudhë të shënjuar nga...

Presidenti Meta: Mirënjohje dhe krenari për 30 mjekët dhe infermierët tanë,...

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur sot ekipin mjekësor nga Shqipëria që do të ndihmojnë Italinë në përballimin e situatës së koronavirusit. Përmes një mesazhi në...

Presidenti Meta flet për dialogun me Serbinë: Transferimi i përgjegjësive lejon...

Presidenti Ilir Meta thotë se transferimi i përgjegjësive nga një palë tek një palë tjetër mund të dobësojë pozitat e Kosovës në dialogun me...

Rama: Në bashkëpunim me Presidentin Meta po planifikojmë të rikthejmë shqiptarët...

Përmes një video live, kryeministri Edi Rama, njoftoi se në bashkëpunim edhe me Presidentin Ilir Meta po përgatitet rikthimi në atdhe i të gjithë...

Koronavirusi/ Presidenti Meta: Po e ndjek me shqetësim të madh situatën...

Gjatë një intervistë të dhënë mbrëmjen e sotme, Presidenti Ilir Meta deklaroi se po e ndjek me shqetësim të madh përhapjen e pandemisë COVID-19...

Presidenti Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë...

Presidenti Ilir Meta në një intevistë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë. Kreu i shtetit iu ka dërguar mesazh politikanëve të Kosovës, duke...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS