Mesazhi për ‘kuislingët’/Presidenti Meta nga Dibra e Madhe: Na këndojnë pushkët nëpër kulla

308
Sigal

Presidenti i Republikës ka takuar në Dibër edhe artizanin më të vjetër, 91-vjeçarin Ilmi Krifca.

Lajmin për këtë takim kreu i shtetit e ka ndarë në facebook me ndjekësit e tij ku ka postuar edhe një video të shkurtër nga takimi.“Me shprehu hapur shqetësimin e tij të drejtë se “ka udhëheqës që nuk po ja duan të mirën Atdheut”, shkruan Meta në shënimin që shoqëron videon.

Postimi i plotë:

Nuk mund të mos takoja në Dibrën e Madhe, artizanin më të vjetër, 91-vjeçarin Ilmi Krifca, memorie e gjallë historike e kësaj treve dhe patriot i zjarrtë për çështjen kombëtare.

Me shprehu hapur shqetësimin e tij të drejtë se “ka udhëheqës që nuk po ja duan të mirën Atdheut”.

Por për mua ata janë kuislingë, sepse Udhëheqësit e vërtetë i dalin për Zot, Atdheut!

U përshëndetëm me vargjet e këngës së njohur dibrane: “Na këndojnë pushkët nëpër kulla!”

Image