Ish-eurodeputetja Doris Pack: Politikanët po sillen si në të kaluarën kriminle të vendit. Turp për Veliajn dhe Ramën

192
Sigal

Ish-eurodeputetja Doris Pack ka qenë e ashpër ndaj kryeministrit Rama në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar.

Përmes një postimi në twitter, ajo deklaron se kjo nuk është Europa jonë.

Ajo shkruan se Shqipëria do të nisë negociotat me BE, por politikanët po sillen si në të kaluarën kriminle të vendit. Pack e quan një turp përdorimin ne forcave të policisë, dhunimin e gazetarëve, artistëve dhe dhe të qytetarëve që dolën në mbrojtje të teatrit.