Ballina Etiketimet Vepror Hasani

Etiketim: Vepror Hasani

E rrallë/ Zylkadeja, burrnesha e Butkës, ja pse e martoi burrin...

Nga Vepror Hasani Ishte vjeshtë e vitit 1936, në Butkë të Kolonjës bëhej dasmë, Zylkadeja martonte bashkëshortin e vet Rakipin, me një grua tjetër të...

Qarku i Korçës, shërbimi zjarrfikës ende me mjetet e kohës së...

Nga Vepror Hasani Shërbimet zjarrfikëse të qarkut Korçë, përfshi këtu bashkinë Korçë, bashkinë Pogradec, bashkinë Devoll, bashkinë Kolonjë dhe bashkinë Pustec kanë në dispozicion të ...

Izolimi në shtëpi pa gjimnastikë, risk për moshën e tretë

Probleme dhe me emigrantët e akomoduar në hotelet e Korçës Nga Vepror Hasani Që nga data 16 mars i këtij viti kur qeveria paralajmëroi izolimin në...

Kush është sekreti? Qarku i Korçës, fshati 132.546 banorë, asnjë me...

Nga Vepror Hasani Deri më tani banorët e fshatrave të qarkut Korçë rezultojnë të paprekur nga virusi corona, përfshi këtu rrethet Korçë, Pogradec, Devoll dhe...

Banorët e Korçës: Qyteti ynë pa vizitorë dhe turistë është i...

Shqetësimi i të rinjve: Pa punë s’ka as kafene, as ndihmë për familjen Nga Vepror Hasani Edhe gjatë ditës së sotme banorët e qytetit të Korçës...

Tregtarët ambulantë të Pogradecit: 30 vjet që paguajmë taksat, kërkojmë pagën...

Nga Vepror Hasani Tregtarët e tregut ambulant të qytetit të Pogradecit nuk po munden t’u mbijetojnë vështirësive ekonomike. Prej gati dy muajve janë të papunë...

Vepror Hasani/ Peshkatarët: I kërkojmë qeverisë të na subvencionojë  

Pogradec, peshkimi në krizë, nuk ka treg shitjeje Nga Vepror Hasani Tashmë në liqenin e Pogradecit ka filluar peshkimi, por peshkatarët po përballen me një situatë...

Vepror Hasani: Coronavirusi, pas Korçës, i rrezikuar edhe Devolli

Gjatë marsit erdhën nga Italia dhe Greqia qindra emigrantë Nga Vepror Hasani Qyteti i Korçës shënoi edhe një rast tjetër të ri të prekur nga coronavirusi....

Vepror Hasani: Pogradeci pa coronavirus, përgatitet për pritjen e pushuesve

Korça shkon në 12 të infektuar nga coronavirusi Nga Vepror Hasani Pogradeci po bëhet gati t’i thotë “lamtumirë” virusit corona. Bashkia e Pogradecit ka nisur përgatitjet...

Kolonjë, Maliq, Pogradec, Devoll, ndihmë për zonat e thella

Nuk ka raste të reja të prekur nga virusi, në këqyrje të vetizoluarit Nga Vepror Hasani Ashtu si Bashkia e Korçës, më e madhja në qarkun...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS