Ballina Etiketimet Presidenti Ilir Meta

Etiketim: Presidenti Ilir Meta

Presidenti Meta: Nëse do t’i thërrisja edhe njëherë shqiptarët, si më...

Presidenti i Republikëss Ilir Meta në një intervistë dhënë në emisionin “Frontline” deklaroi se manifestimi i 2 marsit të vitit të kaluar ishte një...

Presidenti Meta: 25 prilli, referendum historik. Kush prek votën dhe provokon...

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot me kërkesë të tyre, një takim pune me përfaqësues të Shoqatës “Durrësi Autokton”. Në këtë bashkëbisedim, Kreu i Shtetit...

Presidenti Meta dekreton ndryshimet në ligjin “Për Kryqin e Kuq Shqiptar”:...

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot me shpallje ligjin nr. 17/2021 “Për disa ndryshime në ligjin nr. 7864, datë 29.9.1994 “Për Kryqin e Kuq...

Presidenti Meta: Çkapja e shtetit është nevojë ulëritëse për të ndalur...

Presidenti Ilir Meta u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit që të reflektojnë për koncesionin e Rinasit dhe të anulojnë marrëveshjen. Në një mesazh publik,...

Presidenti Meta: 71% të punonjësve të administratës nuk do t’iu rritet...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se, 71% të punonjësve të administratës nuk do iu rritet...

Meta pret ambasadorin e ri të Finlandës: Mirënjohje për mbështetjen në...

Presidenti Meta ka pranuar ditën e sotme letra kredenciale të ambasadorit të ri të Finlandës në Shqipëri. Meta i shprehu z. Jari Gustafsson, mirënjohjen për...

“Artistët shqiptarë në Presidencë”, Meta: Mbrëmje e jashtëzakonshme artistike

Mbrëmjen e sotme tenori jonë i shquar, Armaldo Kllogjeri performoi në ambientet e Presidencës në presencën e Presidentit  Ilir Meta. Morën pjesë  artistë të mirënjohur,...

Presidenti Meta pret në takim delegacionin e Komisionit për Punë të Jashtme...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta priti sot në një takim delegacionin e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë të Parlamentit të Republikës...

Presidenti Meta falenderon vendet e BE për ndihmën e dhënë në...

Presidenti Ilir Meta ka falënderuar vendet e Bashkimit Evropian për ndihmën që i kanë dhënë Shqipërisë për të përballuar situatën nga Covid. Në një status...

Presidenti Meta bën homazhe dhe nderon jetën dhe veprën e mjekut,...

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta bëri sot homazhe për ndarjen nga jeta të mjekut kardiolog, intelektualit dhe politikanit, Profesor Sabit Brokaj, i...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS