Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

Basha: Mirënjohje BE për këtë ndihmë të çmuar për shqiptarët në...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me lajmin e mirë që BE akordoi një fond prej 50 milionë eurosh për Shqipërinë,...

“Një gënjeshtër e rrezikshme” – PD reagon për videon e publikuar...

‘Edi Rama, burim kryesor paniku. Dhunën policore kundër opozitës në Algjeri i prezanton si masa të Spanjës për të luftuar COVID 19’, thuhet në...

Xhelal Mziu: Plani i masave ekonomike dhe sociale i PD-së lehtësim...

Ditën e sotme partia demokratike ka paraqitur planin e masave ekonomike dhe sociale, për situatën e krijuar në vend pas përhapjes së koronavirusit. Ish kryetari...

PD: Na akuzoi se po përhapnim panik, por tani bërtet se...

Partia Demokratike akuzon Kryeministrin Edi Rama se neglizhoi rrezikun që i kanosej Shqipërisë nga virusi COVID-19. Përmes një video të publikuar në facebook me copëza...

Maskat e skaduara/ Zbardhet kallëzimi penal i PD ndaj Manastirliut

PD kallëzon penalisht në Prokurorinë e Posaçme, ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, si edhe zyrtarët publikë përgjegjës për lejimin e hyrjes dhe shpërndarjes së...

Tabaku: Ja pesë arsye pse ligji i Ramës për Kalimin e...

Jorida Tabaku, ish-deputetja e PD ka bërë të ditur sot pesë arsye pse ligji për Kalimin e Pronësisë që miraton Edi Rama sot në...

Bozdo: Kryeministri e ka kthyer Shqipërinë në kazan korrupsioni

Anëtari i kryesisë së PD-së, Eno Bozdo ka dhënë një lajm të mirë rreth solidarizimit të shumë vendeve pjesëmarrëse në Konferencën e Donatorëve, ku...

Tabaku: Rama e ka të vështirë të menaxhojë kreditë e dhëna,...

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku ka analizuar konferencën e Donatorëve dhe arsyet përse qeveria Rama do ta ketë të vështirë të menaxhojë kreditë e dhëna,...

Gjata rendit shkeljet e ligjit anti-KÇK: “Po i var mëlçinë ujkut...

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata ka renditur shkeljet e ligjit anti-KÇK, i miratuar me një akt normativ. Çlirim Gjata: Shkelja e parë është...

PD propozon krijimin e një qeverie kujdestare, Ivi Kasao: Duhet të...

Partia Demokratike e Shqipërisë i është rikthyer propozimit për krijimin e një qeverie kujdestare 100 ditë para zgjedhjeve, por pa një bashkëpunim me Partinë Socialiste. Ditën...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS