Basha: Mirënjohje BE për këtë ndihmë të çmuar për shqiptarët në këtë ditë të vështirë! Nuk jemi vetëm!

74

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me lajmin e mirë që BE akordoi një fond prej 50 milionë eurosh për Shqipërinë, për të luftuar COVID-19.

Basha shpërndau me mirënjohje mesazhin e ambasadorit të Bashkimit Europian, Luigi Soreca, i cili njoftoi ndihmën në fjalë, ndërsa theksoi se shqiptarët nuk janë vetëm.

“Nuk jemi vetëm! Mirënjohje Bashkimit Europian për këtë ndihmë të çmuar për shqiptarët dhe Shqipërinë, në këtë ditë të vështirë! ”, shkruan Basha.