Coronavirus: Rasti i tretë në Athinë, dy të parat në një familje në Selanik

260
Sigal

Selanik/ Ekzistojnë tre shpërthime të koronavirusit në Greqi. Ajo është një e afërme e afërt e 38-vjeçares, në veçanti të fëmijës së saj, por edhe një grua tjetër e cila gjithashtu ka udhëtuar në Itali dhe po kurohet në një spital referimi në Athinë, raportojnë mediat vendase. Anulimi i të gjitha të karnavaleve në të gjithë vendin për shkak të koronavirusit u njoftua nga Ministri i Shëndetësisë Vasilis Kikilias gjatë një konference për shtyp në ministrinë e shëndetësisë.