Tërmet me magnitudë 3.9 e shkallës rihter në Itali, ja ku ishte epiqendra

42
Sigal

Lëkundje tërmeti janë regjistruar pak pas mesditës së të mërkurës në Italinë e Jugut. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, magnituda ishte 3.9 e shkallës rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra nga Cirò Marina dhe ka pasur një thellësi prej 21 kilometrash.

Capture