Ballina Etiketimet 2 mars

Etiketim: 2 mars

2 marsi, Aktorët: Ishte detyrim pjesmarrja jonë. Presidenti mbrojti teatrin

Aktorët e teatrit kombëtar treguan në “Tempora” arsyen pse shkuan në protestën e thirrur nga Presidenti i Republikës për mbrojtjen e Kushtetutës. Aktorja Justina Aliaj...

Kapexhiu: 2 marsi ishte një kthesë për situatën politike, ‘Pranvera Kuqezi’...

Regjisori, skenaristi dhe aktori i mirënjohur shqiptar Bujar Kapexhiu i cili ishte prezent ditën e djeshme në manifestimin e Presidentit Meta ku mbajti dhe...

Presidenti Meta e promovoi “pranverën kuq e zi” në Shqipëri

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, firmosi publikisht, përpara mijëra qytetarëve të mbledhur në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, dekretin që e kthen në...

Mitingu madhështorë për mbrojtjen e Kushtetutës, mbi 100 mijë qytetarë në...

Manifestimi i thirrur nga Presidenti Ilir Meta për mbrojtjen e Kushtetutës ka mbledhur sot në shesh më rreth 100 mijë qytetarë. E gjithë qendra e...

Tubimi tregoi se regjimet sfidohen në rrugë dhe jo në tryeza....

Nga Andi Bushati Bilanci Ilir Metës në këtë 2 mars nuk mund të matet me numra. Sfida e cila iu bë përpara kësaj të hëne,...

Presidenti Meta: Populli kërkon shpërndarjen e parlamentit

Në tubimin e thirrur ditën e sotme, Presidenti Ilir Meta deklaroi se do të firmosë në shesh dekretin e anulimin e ligjit që ndryshon...

New York Times dhe Washington Post i bëjnë jehonë manifestimit...

Mediat ndërkombëtare kanë pasqyruar sot manifestimin e Presidentit Ilir Meta për mbrojtjen e Kushtetutës. Gazeta më e madhe në SHBA, New York Times, shkruan se...

Mesazhet e të rinjve: “Nuk dua të emigroj, bashkë për Shqipërinë”

Në tubimin e sotëm mes shumë të pranishmëve, ka edhe të rinj që mbajnë disa prej pankartave më interesante. “Jap jetën për liri”, “Nuk duam...

Dalin detajet e para nga tubimi: Ja kush do të flasë...

Dalin detajet e para në lidhje me tubimin e thirrur nga presidenti Ilir Meta, sot në orën 17:00. Në tubimin e sotëm do të ketë...

Përgatitjet për manifestimin/ Në orën 17.00 Presidenti Meta në shesh në...

Në bulevardin Dëshmorët e Kombit po bëhen përgatitjet per tubimin që presidenti Ilir Meta ka thirrur sot pasdite në mbrojtje të Kushtetutës dhe kundër...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS