New York Times dhe Washington Post i bëjnë jehonë manifestimit të Presidentit Meta

465
Sigal

Mediat ndërkombëtare kanë pasqyruar sot manifestimin e Presidentit Ilir Meta për mbrojtjen e Kushtetutës.

Gazeta më e madhe në SHBA, New York Times, shkruan se shqiptarët kanë dalë masivisht në tubimin e thirrur nga kreu i shtetit.

Edhe gazeta e njohur amerikane “Washington Post” shkruan se “mijra shqiptarë kanë dalë në mbështetje të Presidentit Ilir Meta”.