Zbulohen formacionet zyrtare të super klasikes, Dortmund-Bayern

54

Spektakli i Bundesligës këtë pasdite do të jetë vërtet i garantuar, pasi në fushën e lojës do të zbresin Dortmundi dhe Bayerni. Në një stadium të boshatisur, por me një atmosferë të ndezur në fushë, të dyja skuadrat do të japin verdikte të rëndësishme për titullin.

Verdhezinjtë do të zbresin në fushë me Burkin në portë, në mesfushë Brandt do të jetë lideri që do të lidhë mbrojtjen me mesfushën, teksa Haaland do të mbështet nga kualiteti i Hazard dhe befasia e Guerreiros.

Në krahun tjetër Bayerni nuk do t’i kursejë aspak yjet. Lewndowski do të udhëheq sulmin, i përkrahur nga Coman, Muller dhe Goretzka.

Image

Image