Ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur

19
Sigal

Ish-futbollisti amerikan OJ Simpson ka vdekur në moshën 76-vjeçare, sipas raportimeve.
Në një deklaratë për X, familja e tij tha: “Më 10 prill, babai ynë, Orenthal James Simpson, iu nënshtrua betejës së tij me kancerin.”

“Ai ishte i rrethuar nga fëmijët dhe nipërit e tij.
Gjatë kësaj kohe, familja e tij kërkon që ju lutemi të respektoni dëshirat e tyre për privatësi.”

Simpson u gjykua për vrasje në tetor 1995, në atë që u quajt “gjyqi i shekullit”. Ai u shpall i pafajshëm për vrasjen e dy personave.

Ish-lojtari i NFL-së tha në shkurt se ai po trajtohej për kancerin e prostatës.

Ai u regjistrua në sallën e famës së sportit dhe ishte i pari që vraponte që fitoi 2000 metra në një sezon në 1973.