Ish-futbollisti i Arsenal kritikon drejtuesit e United:Trajneri duhet ta largojë Ronaldon, ishte një lëvizje arrogante

63
Sigal

Perry Groves, ish-lojtari i Arsenalit mes viteve 1986 dhe 1992, pati fjalë shumë të ashpra ndaj Cristiano Ronaldos, duke pasur parasysh se prania e sulmuesit portugez po frenon suksesin e skuadrës së Manchester United.

“Në shtatë ndeshje me Ralf Rangnick, unë ende nuk kam parë ndonjë përmirësim, ndoshta ata madje janë rikthyer. Carrick luajti më shumë në tre ndeshje sesa bëri, ai mori vendime të komplikuara si lënia e Bruno Fernandes apo Ronaldos në stol. Trajneri i radhës duhet të largojë Cristianon sepse është më i madh se çdo trajner që vjen. Le të themi se është zgjedhur Mauricio Pochetino… Ronaldo do të jetë më i rëndësishëm se ai dhe një trajner nuk mund ta përballojë këtë luks.

Është e vërtetë që ai ende shënon gola, por nëse doni një skuadër të ngutshme, intensive që luan futboll modern… Ju nuk mund të keni Cristiano. Më duket se rikthimi i tij ishte një lëvizje arrogance dhe kotësie nga ana e drejtuesve”, tha anglezi për radio talkSPORT.