Armando Broja shënon gol në rikthimin e tij si titullar me fanellën e Chelsea

14
Sigal

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja ka shënuar në ndeshjen e Chelsea me Fulham. 21-vjeçari ka shënuar golin e dytë teksa rezultati për momentin është 0-2 për blutë e Londrës në sfidën që ka filluar në orën 21:00.

Pas një topi të ukrainasit Mudryk, Broja e shtyu atë në rrjetë përballë portierit.

Kjo është ndeshja e parë që Broja luan si titullar që nga dëmtimi i tij në fillim të këtij viti. Javën e kaluar Broja u fut si zëvëndësues dhe tani trajneri Pochetino mendoi ta aktivizonte si titullar.

Ky është një sinjal pozitiv edhe për kombëtaren tonë dhe trajnerin Sylvinho në prag të sfidës eliminatore me Republikën Çeke.