Ajax shënon gol që në 5 minutshin e parë

496
Sigal

Ajaxi po luan në “Johan Cruijff Arena” të Amsterdamit ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Champions League kundër Tottenhamit.

Mjaft shpejt holandezët kalojnë në avantazh. Pas një goditje këndi në minutën e 5-të, De Ligt kërcen me kokë dhe mposht Lloris, 1-0 për Ajax.