Presidenti Meta takon Mogerinin: Pavarësisht sfidave që mund të kapërcehen me dialog, integrimi evropian është e vetmja rrugë përpara

467
Sigal

Presidenti Meta është takuar këtë pasdite me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogerini.

Meta shkruan se pavarësisht sfidave që mund të kapërcehen me dialog, integrimi evropian është e vetmja rrugë përpara.

‘Kënaqësi të takohem me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini.

Pavarësisht sfidave dhe vështirësive që mund të kapërcehen vetëm me dialog e bashkëpunim, integrimi europian është e vetmja rrugë përpara.

Prania e saj në Samitin e Brdo-Brijuni, tregues i rëndësisë që BE i jep bashkëpunimit rajonal,-shkruan Meta.

Image