Vasili: Naftëtarëve u vidhet buka e gojës nga qeveria dhe oligarkët e saj

53
Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar për gjendjen  në të cilën ndodhen naftëtarët e Ballshit të lënë mëshirë pasi nuk kanë marrë pagat.
Ai shprehet se naftetarëve, u janë vjedhur pagat, u është vjedhur buka e gojës nga qeveria dhe oligarkët e saj.
Ja postimi i tij i plotë
Naftetaret e Ballshit dhe maskarenjte e qeverise!
Qindra naftetareve, u jane vjedhur pagat, u eshte vjedhur buka e gojes nga qeveria dhe oligarket e saj.
Armo eshte shnderruar ne placke per vjedhje, per fushate dhe emerime elektorale.
Qindra naftetare jane mashtruar ne cdo fushate elektorale nga rilindja me premtime te pacipa.
Sot naftetaret jane pa buke dhe pa shprese sepse qeveria i braktisi ne mjerim ne mes te kater rrugeve, megjithese kane fituar ligjerisht te gjithe te drejtat e tua.
Qeveria dhe policia e rilindjes i godet dhunshem dhe egersisht naftetaret, qe i ka vjedhur diten per diell.
Maskarenjte e qeverise duhen ndeshkuar pa asnje hezitim.