Hapi zjarr kundër policisë dhe u arratis duke …, arrestohet shqiptari i rrezikshëm në Itali

189

Një shqiptar ka rënë në pranga të policisë italiane pasi ishte në kërkim.

Mediat fqinje raportojnë se i arrestuari është Rigent Xhixha, 29-vjeç.

Xhixha është autor i disa veprave penale si “vrasjes së mbetur në tentative”, “grabitje, marrje të pasurive të vjedhura me dhunë” (ngjarje të ndodhura në 30.01.2020 në Colonnella – Teramo ).

I arrestuari kishte hapur zjarr kundër policisë gjatë një ndjekjeje.