Moti sot, kushte të paqëndrueshme atmosferike dhe reshje shiu në disa zona

23
Sigal

Sot vendi ynë pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet te jete me vranësira dhe kthjellime. Në orët e mesditës përgjatë reliveve malore vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët.

Era do fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 9 deri 26°C
në zonat e ulëta 12 deri 30°C
në zonat bregdetare 14 deri 29°C