Fotolajm/ Thyhen xhama për vjedhje në mes të ditës në Bllok, Policia e Shtetit në gjumë

438
Sigal

Ndërkohë që po përballemi me ethet e frikshme të  virusit qe ka kapluar botën, Covid-19, në mes të bllokut tek Kryqëzimi i  Librit Universitar thyhen xhamat e një kioske si pa të keq në mes të ditës.Në një reagim te tij në rrjete sociale, Engjëll Musai drejtor i “Telegraf” , vë në dukje këtë ngjarje plotësisht të  lënë në hije nga policia. Ai shprehet se Policia  e Shtetit  është mjaftuar me vënien e një shiriti dhe zëdhënesi  i saj fle gjumë.

“Mire qe ua mbyllen dyqanet ,po kush i ruan ,nga ata qe po i Rruajnnnn… Ja si vidhen kjoskat e hallexhinjve qe qanin se ua kishin boshatisur. Dhe ku ? Ne mesin e bllokut, tek kryqezimi i Librit Universitar ,me kamera nga te gjitha anet. . Policia e Shtetit mjaftohet me nje shirit dhe zedhensi i saj fle gjume . Por nuk flene birbot qe levizin lirshem … pa u prekur nga policia….”,shkruan Musai.

Gepostet von Engjell Musai am Dienstag, 24. März 2020