Atentati ndaj Edison Begajt në Vlorë/ Gjendet në Lushnjë një automjet “Benz”, brenda tij zbulohet një…

145
Sigal

Një automjet tip Mercedes Benz është gjetur në Lushnje disa orë pas atentatit të Edison Begaj në fshatin Kaninë pranë banesës së tij.

Makina është gjetur në një kanal e braktisur dhe brenda saj është gjetur një uniformë policie , si ajo e përdorur në atentatit ndaj 39 vjecarit.

Për këtë arsye, makina është lidhur me ngjarjen e Vlorës dhe automjeti tip Mercedes Benz E-class ngjyrë blu, është transportuar për në komisariatin e Vlorës, në kuadër të hetimeve për atë ngjarje.