Arrestohet shqiptari në Itali, fshihte armë dhe gjysmë kilogram heroinë

267
Sigal

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi iu gjet armë dore pushkë dhe heroinë.

Thuhet se, shqiptari emri i të cilit nuk bëhet më dije ka rënë në pranga në shtëpinë e tij në San Pancrazio.

Mediat italiane raportojnë se shqiptari fshihte tre armë, pesë pushkë dhe gjysmë kilogram heroinë. Po kështu edhe objekte të çmuara; që dyshohet se janë vjedhura.

Aktualisht ai po mbahet në burgun e Via Burla-s.