Kinematografia shqiptare në zi, ndahet nga jeta në moshën 59 vjeçare aktori i mirënjohur

334
Sigal

Aktori i mirënjohur i kinematografisë shqiptare, Xhevdet Ferri,  ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 59 vjeçare, nga një sëmundje e rëndë.

Xhevdet Ferri, lindi në Durrës, më 26 nëntor 1960. Ai ishte bashkëshort i aktores Rozeta Ferri me të cilën ka luajtur në shumë filma si “Dhe vjen një ditë”, “Vitet e pritjes”, “Gjoleka djali i Abazit”,. Filmi i tij i parë ka qen kur ai ishte akoma një student.