Ballina Etiketimet Semundje

Etiketim: semundje

Sëmundjet e veshkave/ Ja ushqimet që duhen shmangur patjetër

Njerëzit që vuajnë nga sëmundjet kronike të veshkave, duhet të tregohen dorështrënguar me konsumin e kaliumit. Veshkat e kanë të pamundur të përpunojnë këtë mineral...

Qëndrimi ulur shkakton sëmundjen vdekjeprurëse

Kalimi i orëve para ekranit televiziv ju ndihmon të ndiheni mirë, por kjo përkeqëson enët e gjakut. Studiuesit kanë zbuluar se njerëzit që kalojnë shumë...

Kura 30 ditore me qumësht blete, sekreti i përdorimit për shëndet...

Është koha kur bletërritësit krahas mbledhjes së mjaltit të ri nisin edhe mbledhjen e qumështit të bletës, i cilësuar si shëruesi natyral i shumë...

Dyshime në Korçë/ Kishte probleme me frymëmarrjen, ndërron jetë 50-vjeçarja

Një 50-vjeçare, e cila vuante nga sëmundja e diabetit, ka ndërruar jetë në reanimacionin e spitalit të Korçës. 50-vjeçarja identiteti i së cilës ende nuk...

Dyshohej se ishte prekur nga Koronavirusi, ndërron jetë 32 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e djeshëm, ku për pasojë një 32 vjeçar me origjinë shqiptare ka humbur jetën në Greqi. 32 vjeçari...

Njihuni me 10 shkaktarët e sëmundjeve të veshkave

Veshkat janë ndër organet më të rëndësishme në trupin e njeriut pasi kryejnë funksione jetësore të tilla si; detoksifikimi i gjakut dhe filtrimi i...

Më në fund! Kina jep të dhëna të detajuara në lidhje...

Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe Profilaksinë (CCDC) publikoi studimin deri tani më të detajuar për koronavirusin. Të dhënat e përftuara mund të...

Mungesa e djersitjes shkakton këto dy sëmundje

Djersitja është një proces i rëndësishëm natyror që lejon trupin të qëndrojë i freskët. Ekspertët thonë se djersitja kontribuon në shëndetin e përgjithshëm, dhe parandalon...

Helmi artificial i gjarprit bën mrekullira

Teknika e përdorur për të bërë antidotin e gjarprit nuk ka ndryshuar që nga kohërat e lashta, dhe përfshin shtrydhjen e helmeve manualisht dhe...

Kinematografia shqiptare në zi, ndahet nga jeta në moshën 59 vjeçare...

Aktori i mirënjohur i kinematografisë shqiptare, Xhevdet Ferri,  ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 59 vjeçare, nga një sëmundje e rëndë. Xhevdet Ferri,...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS