U vra nga ish e dashura e tij, dalin detaje tronditëse nga vrasja e aktorit

189
Detaje shokuese janë zbuluar pasi përfundimit të raportit të autopsisë për vrasjen e një prej aktorëve më të famshëm turk Vatatn Sasmaz nga ish e dashura e tij Filiz Aker. Ngjarja tronditëse që ndodhi në 27 gusht tronditi botën e ekranit në Turqi.
Nga ekspertiza ligjore ka rezultuar modelja, i cili kreu vetëvrasje pas vrasjes së Vatan Sasmaz, kishte nivel të lartë alkooli në gjak, përzier me ilaçe që jepen vetëm në recetat e të sëmurëve psikikë.
Ekspertët nga Bordi i Ekspertizës Kimike morën në shqyrtim indet dhe mostrat e gjakut nga Aker.
Mendohet se Aker kishte probleme mendore dhe konsumonte ilaçe.