Ballina Etiketimet Shqiptare

Etiketim: shqiptare

Raporti i zymtë i Bankës Botërore, Pojana: Më 25Prill t’i japim...

Nënkryetari i Lëvizjes Rinore për Integrim Klevi Pojana, duke iu referuar të dhënave të fundit të bëra me dije nga Banka Botërore, deklaron se...

Erdhën nga Greqia dhe u bllokuan në Kakavijë, lejohet të futen...

Mbrëmjen e sotme disa shqiptarë të cilët ishin bllokuar prej mesditës së sotme në zonën neutral kufitare në Kakavijë mes dy shteteve Shqipërisë dhe...

Ambasada e Greqisë: Nuk kemi penguar daljen nga Greqia të shqiptarëve

Ambasada greke në Tiranë ka hedhur poshtë faktin se në doganat greke po gjobiten shqiptarë të cilët duan të rikthehen në Shqipëri dhe kanë...

Riatdhesohen 122 shqiptarë nga Zvicra

Që prej dy ditësh, qeveria shqiptare filloi procesin e riatdhesimit të shqiptarëve që kishin mbetur jashtë kufirit si pasojë e izolimit nga pandemia globale. Pas...

Priten të riatdhesohen 2 000 shqiptarë, avioni i parë ulet të...

Mbi 2 mijë persona pritet të riatdhesohen në Shqipëri që kanë mbetur jashtë kufijve për shkak të izolimit nga covid-19. Nga burimet mediatike bëhet me...

Spanjë/ Kampi me shqiptarë pa asnjë kusht të domosdoshëm për t’u...

Teksa Spanja është shndërruar në një nga vendet më të prekura të Evropës sa i përket përhapjes së koronavirusit, zona e Pasaje Seguro në...

Shqiptarët sfidojnë Coronavirusin/ Mijëra pasagjerë po nisen drejt Italisë

Mbëmjen e sootme ka pasur një fluks të madh pasagjerësh në  portin e Durrësit duke shkuar në drejtim të qytetit të Barit. Janë rreth...

Ndërron jetë shqiptarja e parë nga koronavirusi, konsullja shqiptare jep detajet

Gjatë emisionit “Real Story” në “News 24”, në një lidhje direkte në Skype, Konsullja Shqiptare në Milano të Italisë Anila Pojani, konfirmoi viktimën e parë shqiptare. Mes viktimave...

U kapën duke transportuar heroinë dhe kokainë nga Gjermania në Norvegji,...

Autoritetet gjermane e norvegjeze kanë arritur të shkatërrojnë një grup ndërkombëtar të trafikut të drogës. Grupi ishte përfshirë në trafikun e drogës midis dy vendeve....

Arrestohet grupi i shqiptarëve në Spanjë, grabisnin shtëpi

Operacioni i koduar “Habitat-Pelegrin” goditi një grup të specializuar për grabitjen e shtëpive të banuara, i cili realizonte aktivitetin në disa provinca përfshirë Jaén...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS