Ballina Etiketimet Shqiptare

Etiketim: shqiptare

Arrestohen 6 policë në Greqi, i ofronin ndihmë shqiptarëve të implikuar...

Gjashtë oficerë policie të cilët shërbenin në departamentet e sigurisë në zona të ndryshme të Atikës janë arrestuar nga policia greke, si të përfshirë...

Sondazhi, 68 përqind e shqiptarëve duan që Kuvendi të shpërndahet

Një sondazh i organizuar nga faqja “Jeta Osht Qef”, e cila ka mbi 1 milionë ndjekës në Facebook, tregon se qytetarët presin shpërndarjen e...

Presidenti Meta falenderon shqiptarët për mbështetjen në lidhje me konferencën e...

Presidenti Meta në një postim në Facebook, ku falenderon të gjithë shqiptarët për mesazhet inkurajuese që i kanë dëguar në lidhje me konferencën e...

Kthyen kopshtin në fermë kanabisi, arrestohen dy shqiptarët

Karabinierët e Sustinentes  kanë mundur të zbulojnë ditën e djeshme një kopësht bujqësor i cili ishte transformuar në një serë të vertetë marijuana me...

I riu shqiptar zhduket pa gjurmë, raportohet të jetë rrëmbyer dhe...

Policia greke po heton rastin e një denoncimi të bërë nga një shqiptar për zhdukjen e të vëllait të tij, i cili është shprehur...

Kryemadhi: Shqiptarët vuajnë sot për shkak të mosfunksionimit të shtetit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në takimin e zhvilluar sot në Durrës foli rreth problematikave që kanë sot shqiptarët, jo për shkak të tërmetit...

Arrestohen 2 shqiptarë në Zvicër, planifikonin sulm terrorist

Autoritetet e sigurisë kanë shmangur një sulm të terroristëve islamikë afër aeroportit të Gjenevës,ku mes të arrestuarve ishin edhe dy shqiptarë, njoftojnë mediat zvicerane. Thuhet...

Shqiptarët arrestohen në tren duke udhëtuar nga Gjermania në Itali, ja...

Mëngjesin e djeshëm policia italiane vuri në pranga dy shqiptarë teksa udhëtonin me linjën ndërkombëtare të trenit nga Mynihu deri në Bolonjë. Me shikimin e...

I vunë flakën azilit e filmuan dhe e hodhën në rrjetet...

Ditën e sotme dy shtetas shqiptarë, që i vunë flakën qendrës së azilit në Gjermani dhe më pas filmimet i hodhën në rrjetet sociale,...

Përleshen shqiptarët me serbët në Fushë-Kosovë, lëndohen 3 persona

Pasditen e sotme ka ndodhur një sherr mes disa serbëve dhe shqiptarëve ku ka përfunduar deri në përleshje fizike. Duat Hoxha, zëdhënës i Policisë së...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS