Ballina Etiketimet Kushtetute

Etiketim: kushtetute

Komisioni i Venecias rrëzon grushtin e shtetit

Zbardhet opinion paraprak i Venecias: Presidenti i Republikës ka vepruar sipas gërmës dhe logjikës së Kushtetutës dhe në këtë mënyrë nuk ka vend për...

Mbi 100 mijë shqiptar ju përgjigjën thirrjes së Presidentit Meta

Miting madhështor në  bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, për të mbrojtur Kushtetutën e Republikës nga puçistët vendas dhe ndërkombëtar. Orë pas ore me...

Tirana-Partizani/ Jashtë stadiumit tifozët me pankarta për marshimin e 2 marsit:...

Teksa në stadiumin “Air Albania” po zhvillohej ndeshja midis Tiranës dhe Partizanit, jashtë stadiumit u shfaqën disa pankarta në mbështetje të marshimit për mbrojtjen...

Mbrojtja e Kushtetutës është mbrojtja e vendit

Nga Fejzo Subashi  Mbrojta dhe respektimi i kushtetutës, nuk duhet kuptuar si rreshtim përkrah Metës, qoftë edhe nëcilësinë e Presidentit. As nuk duhet nënkuptuar thjeshtë...

Presidenti Meta mirënjohje studentit të Dhjetorit 90′ për kauzën e mbrojtjes...

Aleksader Biberaj një nga studentët e dhjetorit që protestoi kundër regjimit të asaj kohe, shprehet se, " 2 marsi nuk është vetëm beteja e...

Erisa Xhixho: Në 2 mars në bulevard, për Kushtetutën dhe për...

Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho në një intervistë për “Euronews Albania” shprehet se më 2 mars qytetarët do të marrin pjesë në manifestimin e...

Çlirim Gjata: Lëvizja e Presidentit, lëvizje kushtetuese në mbrojtje të Kushtetutës

Çlirim Gjata, sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, vlerëson se lëvizja që po bën presidenti është një lëvizje kushtetuese në mbrojtje të Kushtetutës,...

Nesho në mbrojtje të Kushtetutës, reagon Presidenti Meta: Mirënjohje ambasadorit për...

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho, ditën e sotme ka bërë thirrje në mbrojtje të Kushtetutës. Nesho ka shkruar i shqetësuar për grushtin e...

Agim Nesho: Të gjithë në mbrojtje të Kushtetutës

Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho, dhe një prej diplomatëve më të njohur shqiptar bën thirrje në mbrojtje të Kushtetutës. Nesho tashmë edhe nënshtetas...

Maliqi: Shpërndarja e parlamentit domosdoshmëri jetike për demokracinë dhe mbrojtjen e...

Deputeti Lefter Maliqi shprehet se shpërndarja e parlamentit është domosdoshmëri për fatet e demokracisë në vend dhe për mbrojtjen e Kushtetutës. Në një reagim në...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS