Ballina Etiketimet Kushtetute

Etiketim: kushtetute

Dudushi përplaset me Ilir Metën në “Open”: “Keni shkelur Kushtetutën”

Gjatë emisionit “Open”, Gazetari Alban Dudushi debatoi ashpër më presidentin e Republikës Ilir Meta. Debati nisi kur Meta tha se është mbrojtësi i Kushtetuesës dhe...

Deklarata e Presidentit Meta mbi miratimin antikushtetues të ndryshimeve në ligj,...

Mbi procesin e betimit të Gjyqtarëve Kushtetues. Në datën 30 dhjetor 2019, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, i ka përcjellë Komisionit të Venecias kërkesën nr....

Betimi i gjyqtarëve, Dervishaj: Betimi nuk është akt formal, prandaj Kushtetuta...

“Ligji i miratuar nga Kuvendi për ndryshimin e betimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese është antikushtetues”. - shprehet kështilltari ligjor i Presidentit, Ilir Meta,...

Meta paralajmëron: Përplasja ime do jetë ballore me këdo që prek...

Mbrëmjen e sotme Presidenti Ilir Meta ka qenë i ftuar në emisionin e Ilva Tares në Euronews Albania. Gjatë intervistës Meta deklaroi se është betuar...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS