Ballina Etiketimet Koronavirusi

Etiketim: koronavirusi

Protesta në SHBA/ Amerikanët kërkojnë heqjen e kufizimeve (FOTO)

Presidenti amerikan, Donald Trump mbrojti mesazhet e tij, ku ai deklaron mbështetjen për protestat kundër masave të kufizimit në disa shtete amerikane. Më herët, në...

CNN: “Sekretet” e katër shteteve që dominuan Covid-19

Si një efekt domino, shtet pas shteti u mbyllën prej situatës së koronavirusit. Përtej faktit se kërcënimi sa erdhi dhe u shtua në të...

Akuzat e Ish-kryespiunit britanik: Kina fshehu shpërthimin e hershëm të Covid-19,...

Ish-Shefi i Shërbimit Sekret të Britanisë së Madhe (MI6) John Sauers ka deklaruar se Kina ka fshehur informacion thelbësor në lidhje me shpërthimin e...

Përdorimi i tankeve në Shqipëri, grusht shteti nga autokrati Rama

Martin Henze, Këshilltar i CDU, parti qeverisëse në Gjermani i është drejtuar  ambasadorit të Bashkimit Europian në Tiranë, Lugji Soreca përmes një komenti në...

Lajmi i mirë/ Shërohet çifti i të moshuarve të cilët u...

Këtë herë jo nga Infektivi në Tiranë por nga Korçë vjen lajmi i mirë. Çifti i të moshuarve të cilët u infektuan me koronavirus nga...

Dy pacientë me koronavirus transferohen nga Infektivi te “Shefqet Ndroqi”, në...

Dy pacientë të infektuar me koronavirus, mbi 60-vjec, në gjendje të rëndë shëndetësore janë transferuar nga spitali Infektiv në spitalin “Shefqet Ndroqi”, tashmë COVID...

Shefja e Epidemiologjisë bën parashikimin: Piku pritet që të arrihet në...

Eugena Tomini, shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, ka treguar sot se deri kur mund të zgjasë gjendja e izolimit në Shqipëri. Në...

Shahini: Maturantët nuk do të penalizohen, ja si do të hartohen...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini u shpreh gjatë një prononcimi për mediat se nuk beson se ky vit do të digjet dhe se shpreson...

Italia nuk gjen paqe, ditën e sotme regjistrohen 837 viktima nga...

Ditën e sotme në Itali janë shënuar 837 viktima nga koronavirusi duke e çuar 12,428 totalin e të vdekurve. Në dy javët e fundit Italia...

Leje për pazar/ Kryeministri Rama flet prerë: Duke filluar nga nesër…...

Situata me pandeminë e koronavirusit ka hyrë në ditët më të vështira dhe tashmë nga çdo familje në Shqipëri do të autorizohet vetëm një...
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS