Ballina Etiketimet Koronavirusi

Etiketim: koronavirusi

Stresi i Covid-19 dhe si ta përballojme atë

Pandemia Covid 19 që po izolon botën po shkakton pasoja fizike dhe psikologjike në njërëz. Vendin e ka kapluar qetësia dhe jo më kot...

Qindra qytetarë nuk respektun masat kufizuese, policët i bëjnë gjëmën

Kontrollet në të gjithë vendin për të garantuar repsektimin e masave të reja të vendosura për t’u përballur me krizën e krijuar nga koronavirusi,...

Agim Jazaj: Koronavirusi…

Koronavirusi, Troket derë më derë, Kudo nëpër botë Nuk di të bëjë “nder”!   Koronavirusi, I ka të barabarte, Ministër, president Deputet dhe argat!   Koronavirusi, “Zbut” dhe egërsira, Që s’kishin të ngopur, Nga buzët e nxira!   Koronavirusi, Se...

Grupi i gjakut dhe COVID –19, ja si qëndron e vërteta

Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe...

Kosovë/ Rritet numri i të infektuarve, konfirmohen 7 raste të reja

Pak orë më parë, plot shtatë raste të tjera të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Puplike të Kosovës (IKSHPK),...

Bilanci i fundit/ Regjistrohen 526 mijë persona të infektuar me koronavirus...

Shifrat e datës së sotme, 26  mars 2020, në nivel global tregojnë se numri i të infektuarve është 526 000. Viktima janë 23 720. Të shëruar janë 123...

Vaksina për koronavirusin: Kur do të mund ta kemi?

Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët...

Koronavirusi/ Presidenti Meta: Po e ndjek me shqetësim të madh situatën...

Gjatë një intervistë të dhënë mbrëmjen e sotme, Presidenti Ilir Meta deklaroi se po e ndjek me shqetësim të madh përhapjen e pandemisë COVID-19...

Imunologu Alberto Montavani: Ja katër arsye përse gratë i rezistojnë koronavirusit

Gratë sëmuren më pak se burrat nga koronavirusi i ri dhe vdesin shumë më pak se meshkujt. Sipas Corriere della Sera, të dhënat e...

Manastirliu: Pritet rritje e rasteve pozitive të koronavirusit në Shqipëri. Shpresojmë...

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri nuk ka arritur shifra të mëdha. Megjithëse shifrat nga pandemia e Covid-19 rriten me shifra të...
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS