Ballina Etiketimet Koronavirusi

Etiketim: koronavirusi

Çfarë nuk dimë ende për Covid-19, virusin që “pushtoi botën”

Në bazë të të dhënave të deritanishme, ekspertët besojnë se katër nga pesë persona të infektuar me COVID-19, do të shfaqin simptoma të një...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në SHBA

Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga koronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe e ka kaluar shifrën 2800, me mbi 153...

Britania në zi/ Ja sa viktima u regjistruan sot

Dita e djeshme ishte dita me më shumë viktima sa i përket koronavirusit në Britani ku u shënuan 260 viktima. Edhe dita e sotme ka...

Koronavirusi/ Ja 11 pyetje ende pa përgjigje

Kemi dëgjuar dhe lexuar për coronavirusin tashmë prej disa muajsh, por shumë pyetje mbeten pa përgjigje. Është normale, veçanërisht kur bëhet fjalë për një...

Shefja e Infektivit në QSUT thirrje shqiptarëve: Të sëmurët kronik e...

Najada Çomo, shefja e Infektivit në QSUT, përmes një thirrje për shqiptarët, thotë se duhen respektuar rregullat e vëna nga qeveria. Në videon e publikuar...

Situata e krijuar nga pandemia e koronavirusit, rrënon familjet e varfëra

Situata e krijuar nga pandemia e koronavirusit po rrënon edhe më shumë familjet e varfëra. Lista e gjatë e borxheve, ka bërë që dyqanet...

Koronavirusi/ Portugalia u jep nënshtetësi gjithë azilkërkuesve që kanë aplikuar

Qeveria portugeze u ka dhënë nënshtetësi të gjithë emigrantëve dhe azilkërkuesve që kanë pasur dokumentet në proces verifikimi. Lëvizja është pjesë e përpjekjeve për të...

Itali/ Bie numri i viktimave të prekur me koronavirus

Ditën e sotme, Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Koronavirusi i shndërron qelizat e pacientit në ‘fabrika të viruseve’

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një ‘fabrikë virusesh’. Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Koronavirusi/ Ish-kryeministri italian: Të hapen bizneset. Njerëzit do vdesin për bukë

Ditën e sotme ish-kryeministri italian, Matteo Renzi ka deklaruar se Italia duhet të rinisë prodhimin ekonomik në javët e para të Prillit, gjatë festës...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS