Zyrtare/ Mbrojtësi danez rinovon kontratën me Milanin

97
Sigal

Kjaer ka vendosur të rinovojë kontratën edhe për dy vite tjera dhe do të mbetet pjesë e Milanit deri në vitin 2024.

Danezi është duke shkëlqyer këtë edicion me paraqitjet e tij në repartin difensiv, duke bërë që drejtuesit e klubit t’i besojnë atij rolin e liderit të mbrojtjes.

Kjaer me kontratën e re pritet të përfitojë pagë prej 1.5 milionë euro në sezon.

Përveç Kjaer, Milani synon të rinovojë kontratën edhe me disa futbollistë tjerë kyç të ekipit.