UEFA publikon formacionin më të mirë të vitit 2020

58
Sigal

Ditën e sotme, UEFA ka publikuar në faqen zyrtare të saj, “Formacionin më të mire të vitit 2020” të votuar nga fansat e futbollit. Këto lojtarë u përzgjodhën nga tifozët në bazë të performancës së tyre gjatë vitit 2020.

Formacioni i përzgjedhur është 4-2-3-1 dhe vihet re mungesa e Kilian Mbape, i cili është nënkampion Europe me PSG ku u mund në finale të Champions-it nga Bajerni i Mynihut.