Milani kërkon transferimin e mbrojtësit të Real Madridit

355
Sigal

Milani po kërkon një përforcim në mbrojtje dhe për këtë fakt kanë shfaqur një interesim për transferimin e mbrojtësit e majtë të Realit Madridit.

“Gazzetta dello Sport” raporton, se Milan është i gatshëm të paguajë 20 milionë euro për shërbimet e Theo Hernandez. Lojtari mund të jetë i joshur që të largohet nga,Real Madrid, pasi nuk ka hapësirë të mjaftueshme për të luajtur, dhe skuadra milaneze do të ishte një destinacion i mirë për të,ku do të kishte hapësira.

Tifozët e Milanit presin që këtë vit skuadra të bëjë një merkato dinjitoze dhe Hernandez do të ishte një goditje e duhur.

Image