Lista e kombëtares/ Risi dhe rikthime, Reja zgjedh luftëtarët e Shqipërisë

413
Sigal

Shqipëria është gati për Nations League. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edy Reja pritet të mbërrijnë në Shqipëri dhe të nisin stërvitjen për përballjet me Bjellorusinë dhe Lituaninë. Takimi i parë luhet në transfertë, më 4 shtator.

Tri ditë më pas, më 7 shtator, kuqezinjtë presion Lituaninë. Të dyja ndeshjet nisin prej orës 20:45. Ndërkohë trajneri Edy Reja ka dalë sot në konferencë për shtyp dhe ka publikuar listën e lojtarëve që do të ketë në dispozicion për dy sfidat e përmendura më lart. /abcnews.al

LISTA E SHQIPËRISË PËR NDESHJET ME BJELLORUSINË DHE LITUANINË

Portierë: Thomas Strakosha, Etrit Berisha, Alban Hoxha
Mbrojtës: Elseid Hysaj, Berat Gjimshiti, Kastriot Dermaku, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, Lorenc Trashi, Ramen Çepele, Ermir Lenjani, Frederic Veseli, Hysen Memolla, Enea Mihaj,

Mesfushorë: Keidi Bare, Odise Roshi, Lindon Selahi, Myrto Uzuni, Klaus Gjasula, Ylber Ramadani, Amir Abrashi, Qazim Laçi
Sulmues: Armando Sadiku, Armando Broja, Bekim Balaj, Florian Kamberi, Rey Manaj, Sokol Cikalleshi