Hidhet shorti për 1/8 në E.League, Inter e Napoli evitojnë anglezët

179

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti që përcaktoi edhe përballjet në fazën e 1/8 në Ligën e Europës. Nuk kishte derbi brenda një shteti, por edhe përballjet e mëdha. Kështu, Chelsea dhe Arsenal evituan një sfidë mes tyre, ashti si Inter dhe Napoli, që gjithashtu nuk do sfidojnë dy skuadrat angleze.

53285628 1965441173553796 5928579723604000768 N

Ndeshjet e vajtjes në 1/8 e Ligës së Europës do të luhen në datën 7 mars, ndërsa ato të kthimit një javë më pas.