Sa do të zgjasin shirat? Ja çfarë thotë parashikimi i motit

717
Sigal

Prej disa ditësh pjesa më e madhe e vendit është përfshirë nga një mot me reshje shiu. Pavarësisht këtij fakti, temperaturat vijojnë të jenë normale.

Por si do të jetë moti për ditët në vijim? Sipas Meteoalb, vendi ynë deri në fund të javës pritet të shoqërohet nga një mot me shira dhe kryesisht kthjellime në pjesën e dytë të ditës.46495992 1890071421080156 2736998025686679552 N

Kështu për ditën e nesërme parashikohet që ketë shira të izoluara në perëndim gjatë paradites, ndërsa pasditja sjell kthjellime në të gjithë vendin.