Fjolla Morina arratiset nga shtëpia ku qëndronte në Kukës

43
Sigal

Këngëtarja nga Kosova, Fjolla Morina është arratisur nga banesa ku ndodhej në qytetin e Kukësit, pasi ishte arrestuar me armë pa leje në doganën e Morinës.

Lajmi konfirmohet nga burime të Policisë së Kukësit.

Burimet thanë se policia ka shkuar në shtëpinë ku ajo rrinte me qira, për ta kontrolluar, por nuk është gjetur aty. Banesa ishte e mbyllur dhe është kërkuar prej minutash hapja e derës por këngëtarja e akuzuar rezulton e larguar.

Menjëherë është dhënë alarmi dhe është shpallur në kërkim.

Policia thotë se nuk ka informacione nëse ajo ndodhet në Kukës, apo ka ikur në Kosovë.