Betohet zëvendëspresidentja e SHBA-ve, Kamala Harris

48
Sigal

Është betuar pak çaste më parë zëvendëspresidentja, e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris.

Në mesditë, Harris do të bëhet zyrtarisht gruaja e parë me ngjyrë dhe e para zëvendëspresidente nga Azia Jugore. Ajo u betua nga gjyqtarja e Gjykatës së Lartë Sonia Sotomayor.