Soros mban premtimin qe i dha Albinit në Mynih! Edhe Albini mban premtimet që i bëri në Mynih!

512
Sigal

Nga Avokati Altin Goxhaj, Levizja AntiSoros

Sipas Ambasadorit Grenell (qe tani eshte Shefi i madh i 14 agjencive te sigurise se SHBA perfshi CIA, NSA, etj) Kosova do te perballet me pasoja prej qendrimeve te Kurtit!

Reagimi i ashper amerikan vjen pas disa kafshimesh qe Kurti i ka bere SHBA sic ishte dhe rasti i skandalit diplomatik qe prodhoi Kurti ne Mynih ne lidhje me Mareveshjen e Transporteve Hekurudhore dhe Rrugore Serbi-Kosove (qe u firmos ne seline e Ambasades Amerikane ne Berlin) dhe qe Kurti e deklaroi publikisht qe nuk e pranonte!Reagimi i pare erdhi nga vete Mike Pompeo qe refuzoi ta takonte Kurtin por takoi Zv.Kryeministrin e LDK duke i shprehur pakenaqesine amerikane! Dje Ambasadori Grenell i rikujtoi Kurtit se do te kete kosto per gjithe Kosoven sjellja e tij! Eshte hera e pare ne 21 vjet qe maredheniet e SHBA dhe Kosoves te degradojne ne kete nivel! Mediat e Albinit dje botonin lajme kunder Grenell madje duke e akuzuar si nje person i korruptuar!

Sot ne krah te Albinit per kunder peshe te twitterit te Grenell ka dale Carl Bild i cili kerkon te fuse ne loje burokratet e BEse ne mareveshjen Kosove-Serbi per te dobesuar influencen amerikane!

Por Carl Bild eshte ne fakt nje ushtar i vetedeklaruar sorosian! Vlen t’ju kujtojme takimin Kurti-Soros ne Munih 2 jave me pare i cili e mbushi Albinin me lavde dhe vleresime ne emer te Atit te perbashket te kryeministrave shqiptare! Mbeshtetja e tij ishte premtimi i Alexit ne rast perplasje me SHBA! Carl Bild ishte nje nder 3 propozimet e Sorosit per Hillary Clinton per ngjarjet e 21 Janarit! Ne nje nder fotot shoqeruese te ketij reagimi keni vete Carl Bild qe mban fjalime neper bote se sa i mire eshte Sorosi! Madje i ka shpall lufte Orban ne Hungari pse i ka ra Sorosit!

Sps pas ftohjes se Kosoves me SHBA qendron vete Soros dhe objektivi i Soros per te sabotuar politiken amerikane tani ka gjithe potencialin e duhur ne Kosove: ka Albinin Kryeminister qe e ka mbeshtetur per 20 vjet me radhe qe ne kohen e KAN!

Madje sot Albini prezantoi ne Mbledhjen e Keshillit te Ministrave edhe planin qeveritar per Reformen Soros ne Drejtesi sipas modelit shqiptar me Vettingun qe ve nen kontrollin e Rilindjes se VV drejtesine kosovare sipas modelit te Tiranes!

Gjths asgje nuk eshte surprize per ne! Per ju po! Ne kemi dekada qe e dime se po u be Albini Kryeminister Kosova do te rilinde sipas modelit te Rilindjes Sorosiane te Tiranes!

Dikush ne Kosove duhet ta ndaloje Albinin ne realizimin e objektivave te tij per te demtuar mbeshtetjen jetike te Kosoves me SHBA dhe degradimin e Kosoves ne te njejtat standarde me ato te Tiranes!!!