Ballina Etiketimet Albin kurti

Etiketim: albin kurti

Letër në mbështetje të qeverisë në detyrë të Albin Kurtit

Intelektualët dhe akademikët qëndrojnë në solidaritet me Albin Kurtin dhe qytetarët e Kosovës në këto periudha të vështira. Një veprim i pa dëgjuar më parë...

Konstitucionalizëm integral, jo voluntarizëm presidencial

Nga Albin Kurti Neni më i rëndësishëm i Kushtetutës së Republikës së Kosovës për ecjen përpara është ai 82.2: “Kuvendi mund të shpërndahet nga Presidenti...

Albin Kurti: Zgjedhjet e reja janë shumë afër

Albin Kurti ka mbledhur lëvizjen Vetëvendosje dhe i ka kërkuar të bëhen gati për zgjedhje të reja. Kurti thotë se nuk duhet të ketë qeveri...

Albin Kurti: Dialogun mes Kosovës dhe Serbisë duhet ta drejtojë kryeministri,...

Albin Kurti ka reaguar përmes një deklarate pas reagimit të mbrëmshëm të zyrtarëve të lartë amerikan, Richard Grenell dhe Mtthew Palmer. “Dialogu në mes të...

Çfarë budallallëku! Rrëzohet qeveria Kurti

Nga Arjan Muca   Hajnit po nuk i tregove që je hajn, të jep leksione ndershmërie! Lajmi për rrëzimin e qeverisë Kurti ,ashtu siç pritej ka ngjallur...

Kurti: Kjo ishte një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas votimit të mocionit në Kuvendin e Kosovës, për të rrëzuar qeverinë e tij Nga Albin...

Albin Kurti ‘i përvishet’ Hashim Thaçit: Nuk ka marrëveshje me Serbinë...

Pak para votimit për mocionin për rrëzimin e qeverisë, kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se ka një marrëveshje sekrete mes Hashim Thaçit dhe Vuçiç. Kurti...

Kuvendi i Kosovës voton pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit

Kuvendi i Kosovës ka votuar pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së...

Takimi Haradinaj-Mustafa, AAK: Mbështesim mocionin për rrëzimin e Albin Kurtit

Ka përfunduar takimi mes kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Pas takimit, Haradinaj...

Albin Kurti shkarkon ministrin e Brendshëm: Përhapi panik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka shkarkuar sot ministrin e punëve të brendshme, Agim Veliun. Kjo sipas Kurtit, pas deklaratave që Ministri Veliu i...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS