Presidenti Meta: I bashkohem fushatës globale “Ndriço Blu” (VIDEO)

144

Sot është Dita Ndërkombëtare e Autizmit dhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i është bashkuar fushatës globale ”Ndriço Blu”, duke e ndriçuar Presidencës me këtë ngjyrë. Kreu i shtetit thotë se fëmijët dhe familjet e tyre, të cilët kanë nevojë për solidaritet, ndihmë, përkujdesje dhe dashuri të përhershme.

Në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin, i bashkohem fushatës globale “Ndriço Blu”! 💙 #WorldAutismAwarenessDay #LightItUpBlue

Në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin, i bashkohem fushatës globale “Ndriço Blu”! 💙#WorldAutismAwarenessDay #LightItUpBlue

Gepostet von Ilir Meta am Donnerstag, 2. April 2020