‘Godet’ sërish Nard Ndoka: Me lën cigaren e Lulin, nuk është kurrë vonë!

100
Sigal

Nard Ndoka është njëri prej aleatëve të Partisë Demokratike që ka dalë hapur kundër Lulzim Bashës, që në deklarata publike e ka vlerësuar si “të dështuar dhe që duhet të largohet” sa më shpejt nga drejtimi i PD.

“Me lën cigaren e Lulin, nuk është kurrë vonë”, shkroi ai. “Cigarja demton shëndetin, Luli pluralizmin dhe vendin!”, thotë Ndoka.

Sipas tij Ndokës, grupi i rithemelimit është një mundësi e artë për riorganizimin jo vetëm të PD-së, por të të gjithë opozitës dhe zgjerimit të saj përtej partive aktuale.