Nga Andi Bushati – Nuk i thuhet “jo” Amerikës

344
NUK I THUHET “JO” AMERIKES
E vetmja alibi e fraksionit të vulës në PD ka mbetur sllogani: “nuk i thuhet jo Amerikes”.
Le ta marim për një çast si të vërtetë këtë justifikim të pjesës më kurrizthyer të opozitës dhe të fillojmë të logjikojmë sipas saj…
Të gjithë ne do duhej të besonim se…
…Lufta e Saimir Tahirit kundër drogës duhej duartrokitur
….Shkatrimit të armëve kimike të Bashar al Asadit në Shqipëri duhet ti kishim thenë po
….Reforma në drejtësi e Dvoranit dhe Arta Markut qe një histori suksesi
….Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi që dogjen mandatet punojnë kundër interesit të popullit të tyre
…Marëveshja e 5 qershorit nuk ishte shkelur nga Edi Rama
….Dhe në fund, se rilindja nuk ka bërë masakër zgjedhore po i ka fituar pastërtisht zgjedhjet
Pra, nëse do të duhej të besonin në slloganin “nuk i thuhet jo Amerikes”, gjëja e parë që duhet të bënim do të qe të kërkonim largimin e Bashës /Andi Bushati
Sigal